Ze zbiorów prywatnych p. Zbigniewa Szybki.
PRZEWODNIK PO WILNIE, dr. Władysław Zahorski, Nakładem Księgarni Józefa Zawadzkiego w Wilnie 1921.
Ze zbiorów prywatnych p. Zbigniewa Szybki.
PRZEWODNIK PO WILNIE, dr. Władysław Zahorski, Nakładem Księgarni Józefa Zawadzkiego w Wilnie 1921.
Cmentarz nr 91 w Gorlicach jest usytuowany na jednym ze wzgórz okalających miasto. Idąc z centrum miasta ul. Stróżewską do osiedla mieszkaniowego „Korczak”, mijając ogródki działkowe, dochodzimy do kamiennego muru największego cmentarza z I wojny światowej w III okręgu skręcając w prawo wzdłuż muru dochodzimy do bramy, w przedsionku której umieszczono tablice pamiątkowe ku czci poległych w wielkiej bitwie gorlickiej w 1915 roku. Cmentarz jest bardzo dobrze zachowany i zadbany, warty odwiedzenia.
Cmentarz nr 8 – Nowy Żmigród. Obok cmentarza parafialnego znajduje się cmentarz wojskowy, gdzie pochowani są żołnierze polegli w I wojnie światowej. Znajdują się tam żeliwne krzyże na betonowych podstawach. Pośrodku cmentarza stoi pomnik. Cmentarz zadbany. Ogrodzony kamiennym murem.
Opracował: Zbigniew Szybka
Po prawej stronie drogi nr 993 jadąc od strony Dukli w miejscowości Rozdziele na lekkim wzniesieniu znajduje się cmentarz wojskowy z okresu I wojny światowej projektu Hansa Mayera. Na cmentarzu tym pochowani są żołnierze:
2 Pułk Piechoty
3 Pułk Strzelców
10 Batalion Pionierów
22 Bawarskiego Pułku Piechoty
Żołnierze rosyjscy
Spoczywa tu:
4 żołnierzy armii austro – węgierskiej
14 żołnierzy armii niemieckiej
19 żołnierzy armii rosyjskiej
w 5 mogiłach zbiorowych i 14 pojedynczych
Miejsce to ogrodzone jest płotkiem drewnianym i przy frontowym boku obok furtki stoi duży drewniany krzyż. Cmentarz jest zadbany.
Opracował: Zbigniew Szybka